Alexandr Veliký

Skladem
Kód: 9788075088178
299 Kč –10 % 269 Kč
Kategorie: Komiksy
Hmotnost: 0.5 kg
Autor: Luca Blengino, David Goy, Antonio Palma
Formát: 215 x 300 mm
Jazyk: čeština
Počet stran: 56
Rok vydání: 2022
Vazba: vázaná
EAN: 9788075088178
Alexandr Veliký
299 Kč –10 %

Alexandr III. Makedonský, jehož svět zná pod jménem ALEXANDR VELIKÝ, byl geniální vojevůdce, stratég a panovník, který byl uctíván jako jeden z bohů… Historie nešetří superlativy, když líčí život krále, který překročil hranice své malé země na severu dnešního Řecka a vytvořil největší říši, jakou kdy svět spatřil. Vedla ho nezměrná touha spojit řecký svět s národy a kulturami perské říše v jeden celek. Tento sen však uskutečnit nemohl, protože jeho ambiciózní plány zároveň vzbuzovaly přílišné obavy. Bylo to tak?

V tomto dobrodružném komiksu se dozvíte, jak se vše skutečně odehrálo. Doprovodný text na konci knihy popisuje podrobněji Alexandrův život i metody, na základě kterých komiks vznikl.

Poznání životů velikánů světových dějin je pro nás cenné zejména tím, že nám otevírá cestu k pochopení doby, ve které žili. Jací však byli doopravdy a jak a proč vstoupili do dějin? Při práci na této knížce se výtvarníci a tvůrci komiksů spojili s profesionálními historiky, aby čtenářům společně představili životní osudy osobností, jejichž odkaz je živý dodnes.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu