Světy J. R. R. Tolkiena

Skladem
Kód: 9788025732878
Značka: Argo
588 Kč –10 % 529 Kč
Kategorie: Film/Seriál
Hmotnost: 0.5 kg
Autor: John Garth
Formát: 260 cm x 210 cm
Jazyk: čeština
Počet stran: 208
Rok vydání: 2021
Vazba: vázaná
Nakladatel: Argo
EAN: 9788025732878
Světy J. R. R. Tolkiena
588 Kč –10 %
Nová kniha znalce Tolkienova díla Johna Gartha zkoumá místa, která inspirovala autora Pána prstenů k vytvoření smyšlených končin a dalších motivů jeho Středozemě.
Garthův výklad doprovází více než sto ilustrací, mezi nimiž nechybí vlastní Tolkienovy kresby a malby, příspěvky dalších umělců, archivní snímky, mapy a působivé fotografie z nejnovější doby. Místa, jež se Tolkienovi stala pramenem bohaté inspirace, se nacházejí po celé Velké Británii – zejména v jeho milovaných West Midlands a v Oxfordu, ale i v zámoří na všech světových stranách. Autor v knize identifi kuje předobrazy Hobitína, elfské Roklinky, Třpytivých jeskyní v Helmově žlebu a mnoha dalších zásadních bodů na mapě Středozemě od hor a lesů až po řeky, jezera a pobřeží.
Světy J. R. R. Tolkiena jsou uspořádány tematicky a nabízejí bohatě ilustrovaného průvodce životem a imaginací jednoho z nejoblíbenějších světových autorů, zkoumají vztahy mezi reálným světem a světem fantazie a podněcují každého, kdo by chtěl kráčet v Tolkienových šlépějích.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu