Darwin 2: O původu druhů

Skladem
Kód: 9788075089243
299 Kč –10 % 269 Kč
Kategorie: Komiksy
Hmotnost: 0.5 kg
Autor: Christian Clot, Fabio Bono
Formát: 215 x 300 mm
Jazyk: čeština
Počet stran: 56
Rok vydání: 2023
Vazba: vázaná
EAN: 9788075089243
darwin 2
299 Kč –10 %

Kdy Charles Darwin vyvinul svou teorii o původu druhů? Existují názory, že pevné základy evoluční teorie položil během pětileté plavby kolem světa. Jiní se naopak domnívají, že se z expedice vrátil, aniž o těchto věcech vůbec přemýšlel, a k rozvinutí evoluční teorie ho přivedl až letitý výzkum rozsáhlé sbírky v jeho domě v Downu. Pravděpodobnější však je, že to byl celý jeho život a zkušenosti nabyté nejen během plavby kolem světa, které mu umožnily zpochybnit do té doby „nevyvratitelné“ společenské představy a vyvolat jednu z nejdůležitějších vědeckých revolucí všech dob...

Obraz života Charlese Darwina, o němž tento komiks vypráví, vychází ze zápisků samotného Darwina a jeho blízkých, avšak přesto zůstává vizí autora těchto řádků. Čtenář se zde může seznámit s některými fakty o plavbě lodi Beagle, na které mladý Charles cestoval kolem světa, a o životě vědce až do vydání jeho stěžejního díla O původu druhů. Další informace naleznete ve výběrové bibliografii na konci komiksu. Nepřehlédněte ani první díl komiksu.

Kdyby nebylo objevitelů, mapy světa by dnes vypadaly úplně jinak. Ale co o těchto mužích a ženách, kteří předešli svou dobu, vlastně víme? Popravdě řečeno si toho historie zapamatovala jen málo. S řadou EXPLORA se stanete členy výprav těchto fascinujících osobností, které byly odhodlané překonat všechny myslitelné překážky s jediným cílem: splnit si své sny… a vlastně i ty naše!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu